reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
TURİZM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TEKNİK GEZİ
TURİZM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TEKNİK GEZİ
reklam-93-1000x252.jpg
27.11.2018 14:20
TURİZM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TEKNİK GEZİ

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, ders kapsamında Afyonkarahisar ve Kütahya’ya teknik gezi gerçekleştirdi. Öğrenciler gezilerle her iki şehrin tarihi dokusunu özümseme imkanı buldu.

 

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi, Turist Rehberliği Topluluğu ve Turizm Rehberliği Bölümü işbirliği ile Afyonkarahisar ve Kütahya’ya gezi programı gerçekleştirdi.

 

Müze Rehberliği dersi kapsamında ilk olarak Afyonkarahisar’ı ziyaret eden öğrenciler, Afyon Mevlevihane Müzesi ve Afyon Arkeoloji Müzesi hakkında müze yetkilileri tarafından detaylı bilgi aldı. 

 

Afyon şehrinin tarihte ve günümüzdeki önemine dönük bilgiler paylaşılırken öğrenciler de şehrin tarihi dokusunu özümseme imkanı buldu. 

 

Gezinin son durağında ise Kütahya’yı gezen öğrenciler burada da Kütahya Kalesi’ni ziyaret etti. Turist rehberi adayları, turizm açısından büyük öneme sahip Afyonkarahisar ve Kütahya’ya dönük rehberlik hizmet önerileri ortaya koydu.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ