reklam-82-unsal-branda-copy1.jpg
TASARRUFLU DOĞALGAZ NASIL KULLANILIR!
TASARRUFLU DOĞALGAZ NASIL KULLANILIR!
reklam-93-1000x252.jpg
07.11.2018 10:55
TASARRUFLU DOĞALGAZ NASIL KULLANILIR!

Enerya Denizli Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlık konusunda bilgilendirdi.

 

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kış hazırlıkları başladı. Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş.Bölge Müdürü Akif Tulukcu, güvenli ve ekonomik doğal gaz kullanımı konusunda aboneleri bilgilendirdi.

 

Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Tulukcu, 2018 yılı sonu itibariyle yaklaşık 2000km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Denizli’de yaklaşık 250 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz.

Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce bacalarının ve bağlantı noktalarının çekiş kontrollerini yetkili kurumlara kontrol ettirmeleri ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu.

Tulukcu, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezleri asla kapatılmamalıdır. Tüm doğal gaz abonelerimiz, yakıcı cihazlarının periyodik bakımlarını yaptırmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışır durumda olduğu kontrol edilmelidir. Yılda en az 1 kere baca temizliğinin yaptırılması gerekmektedir” dedi.

 

Tulukcu, Enerya tarafından tesisat kontrolü yapılmış olup aktif doğal gaz kullanan abonelerin doğal gaz borularını boyatması gerektiğini tekrar hatırlattı. Akif Tulukcu, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler” dedi.

Bölge Müdürü Tulukcu,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak merkez ve ilçelerde toplam 8 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ