reklam-82-unsal-branda-copy1.jpg
HONAZ’DA BAŞPEHLİVAN ALTIN OLDU
HONAZ’DA BAŞPEHLİVAN ALTIN OLDU
reklam-93-1000x252.jpg
30.10.2018 14:45
HONAZ’DA BAŞPEHLİVAN ALTIN OLDU

Denizli’nin Honaz ilçesinde düzenlenen 43. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Antalya Bölgesinden Furkan Durmuş Altın kazandı.

  

Honaz Pınarbaşı Göz Mesireliği Er Meydanında gerçekleştirilen güreşlere Kırkpınar’da başpehlivanlık kazanmış İsmail Balaban, Osman Aynur, Ekrem Yavuz, Ali Altun, Hasan Cengiz gibi güreşçilerin yanısıra Turan Balaban, Furkan Durmuş Altın, İbrahim Çoraman, Ahmet Serbest, Ali Yanatma, Ekrem Erkal ve Serkan Serttürk gibi birçok er meydanında derece yapmış başpehlivanlar ile 250’ye yakın çeşitli boylarda pehlivan katıldı.

  

Denizli Valisi Hasan Karahan, Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda güreş severin izlediği güreşlerde pehlivanlar kürsüye çıkmak için büyük mücadele verdi. 

 

Baş boyunda rakiplerini eleyerek yarı finale çıkan Furkan Durmuş Altın ile Emre Erkal, Hasan Cengiz ile de Ahmet Serbest finale kalmak için mücadele etti. Yarı finalde rakiplerini yenen Furkan Durmuş Altın ve Hasan Cengiz finalde karşı karşıya geldi. Finalde rakibini mağlup eden Antalya bölgesinden Furkan Durmuş Altın başpehlivan oldu. Başaltında ise finalde rakibi Uçar Dede’yi yenen Raşit Aysel başaltı pehlivanı oldu.

  

Güreşler sonunda kürsü yapan güreşçilere madalyaları törenle verildi. Honaz 43. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin seyir zevki anlamında güzel geçtiğini ifade eden Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu; “ Sıkı güreşleri ve keyif verici mücadeleleri ile bizler için iyi bir güreş seyri yaşatan tüm pehlivanlarımızı kutluyor, derece elde edenleri tebrik ediyorum. Güreşlerimize katılımda bulunan başta Sayın Valimiz Hasan Karahan olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe Belediye Başkanlarımıza, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanlarımıza, Kurum Müdürlerimize ve gencinden yaşlısına tribünde yerini alan kıymetli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ