reklam-82-unsal-branda-copy1.jpg
CUMHURİYET BAYRAMI PEV OKULLARINDA COŞKUYLA KUTLANDI.
CUMHURİYET BAYRAMI PEV OKULLARINDA COŞKUYLA KUTLANDI.
reklam-93-1000x252.jpg
26.10.2018 13:33
CUMHURİYET BAYRAMI PEV OKULLARINDA COŞKUYLA KUTLANDI.

Bütün dünyanın bildiği gibi destansı bir savaş sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 95 Yıldönümü tüm yurda olduğu gibi Özel Pamukkale Eğitim Vakfı (PEV) okullarında da büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılında, adına yakışan bir şekilde, “Bayram coşkusu PEV Okullarında yaşanır” dedirten bir kutlama yapıldı.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan kutlama törenleri Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA’nın konuşması ile devam etti.

 

Kaya günün mana ve önemini belirten konuşmasında; “ Hiçbir durum bizi umutsuzluğa sevk etmemeli. Atatürk ve yol arkadaşları bize öyle sağlam temeller üzerine kurulmuş bir Cumhuriyet bırakmışlar ki her şeye rağmen Cumhuriyet çınarımız hala dimdik ayakta.

 

Bize düşen görev; bu ulu çınarın altında dinlenmek değil güzel yurdumuzun kalkınması için özverili çalışmak, her daim Atatürk ve devrimlerinin ruhunu yaşatmak olmalıdır. Bu anlamda Cumhuriyet çocuklarına ve gençliğine inancım tamdır.” Dedi.

 

Konuşmanın ardından PEV öğrencileri Türkiye’nin işgal yılları altında yaşananları ve kurtuluş mücadelesini anlatan piyes duygu dolu anların yaşanmasına yol açtı.

 

Ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak  “ Dağ başını duman almış yürüyelim arkadaşlar” marşı ile 10.yıl marşına eşlik eden öğrenciler büyük coşkuyu hep birlikte yaşadılar.

 

 

 

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ