reklam-82-unsal-branda-copy1.jpg
ÖZEL PEV OKULLARI AB YOLLARINDA
ÖZEL PEV OKULLARI AB YOLLARINDA
reklam-93-1000x252.jpg
09.10.2018 15:38
ÖZEL PEV OKULLARI AB YOLLARINDA

Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi, koordinatörlüğünü de üstlendiği yepyeni bir Erasmus+ projesiyle eğitim öğretim yılına hızlı bir giriş yaptı.

 

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığınca yürütülen K229 “Okullar Arası Stratejik Ortaklık Projeleri” kapsamında Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi koordinatörlüğünde sunulan “Union of Solar System Via Geogebra” isimli proje, Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

 

Erasmus+ projesi kapsamında, 1 Eylül 2018 ile 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında yürütülecek olan projenin diğer ortakları: İtalya, Portekiz, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti olarak belirlendi. Proje kapsamındaki ülkelerle matematik, astronomi, bilişim teknolojileri ve yabancı dil gibi farklı disiplinler arası bir çalışmanın yürütüleceği belirtildi.

 

Proje Koordinatörü Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesi Matematik Zümre Başkanı Saygın FENLİ, “Projemiz, 1032 adet proje başvurusu arasından değerlendirmeye alınmış ve yapılan içerik değerlendirmesi sonucunda KA229 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenecek 88 projeden biri olmaya hak kazanmıştır. Bu projeyle PEV Okulları olarak matematik derslerimizde de yoğun olarak kullandığımız ve bir çeşit sanal bir matematik laboratuvarı olan  “Geogebra” programı ile Güneş sisteminde bulunan gezegenlerin eliptik yörüngelerinin 3 boyutlu modellenmesi amaçlanmaktadır.

 

Proje; öğrencilerin farklı disiplinler arası çalışmaları yönetmeleri, grup çalışmalarına yatkınlık sağlamaları, farklı kültürden öğrencilerle iletişim becerilerini geliştirmeleri ve matematiksel modelleme yöntemlerini uygulayabilmelerine olanak sağlayacaktır.

 

 Proje kapsamında; PEV Okullarındaki 20 öğrenci ve 8 öğretmenin İtalya, Finlandiya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti’ndeki proje ortağı okullara eğitim ziyaretlerinde bulunmayı planlanmaktadır.” dedi.

 

Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA ise Erasmus+ projesine dahil olmaktan ve proje koordinatörlüğünü üstlenmekten mutluluk duyduklarını, bunun büyük bir gurur olduğunu, bu yıl da öğrenci ve öğretmenlerle birçok ulusal ve uluslararası projeye imza atacaklarını dile getirdi.

 

Projeyle ilgili ilk toplantı ekim ayının son haftasında koordinatör okul olan Özel PEV Amiroğlu Fen Lisesinde gerçekleşecektir.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ