reklam-82-unsal-branda-copy1.jpg
İFLAS ERTELEME RAFA KALKIYOR
İFLAS ERTELEME RAFA KALKIYOR
reklam-93-1000x252.jpg
24.07.2018 15:50
İFLAS ERTELEME RAFA KALKIYOR

OHAL nedeniyle uygulaması askıya alınan ‘iflas erteleme’ prosedürü, OHAL’in kalkmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. İşadamları arasında tedirginlik yaratan iflas ertelemenin devam edip etmeyeceği konusunda aynı zamanda hukukçu olan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci bir açıklama yaptı.

 

Sermaye şirketleri ve kooperatiflerin iflas erteleme taleplerinin, 31 Temmuz 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile OHAL süresince dondurulduğunu dile getiren Keçeci, sonrasında alacaklı firmaların mağdur olmasından dolayı OHAL sırasında yeni bir kanunla iflas ertelemenin önüne geçildiğini belirtti.

 

 

İlk Defa Başvuracaklar, İflas Erteleme Kararı Alamayacak

 

Aynı zamanda İstanbul Tahkim Kurulu Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten DSO Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci, “Artık şirketlerin iflas erteleme isteme şansı söz konusu olmayacak.

 

Şirketler, 18 Temmuz itibariyle sadece konkordatoya müracaat edebilecekler. Diğer bir deyişle ilk defa ‘şartlarım oluştu’ diyenler için artık iflas erteleme kararı verilmeyecek. 2 yıl süren OHAL sırasında iflas erteleme başvurusunu yapmış fakat başvurusu askıya alınmış firmaların durumları başvurdukları mahkemeler tarafından yeniden değerlendirmeye alınabilecek.

 

 Hâlihazırda ‘iflas erteleme’ içinde olanlar ise süreçten etkilenmeyecek.” Şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ