reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
MEHMET SELÇUK’TAN TURAN ÖZDEMİR ANISINA SERGİ…
MEHMET SELÇUK’TAN TURAN ÖZDEMİR ANISINA SERGİ…
reklam-93-1000x252.jpg
17.05.2018 09:50
MEHMET SELÇUK’TAN TURAN ÖZDEMİR ANISINA SERGİ…

Denizli Anadolu Lisesi resim öğretmeni, karikatürcü Mehmet Selçuk, 15 Ocak’ta kalp krizi sonucu vefat eden; “ Dondurmam Gaymak ” filminin efsanevi oyuncusu Turan Özdemir anısına, Denizli Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde 18 Mayıs Cuma günü saat: 18:00’de karikatür, resim, fotoğraf ve grafik tasarım sergisi açacak.

Sergi açılışına Selçuk’un yazar-şair dostlarından Cezmi Ersöz, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, Dondurmam Gaymak filminin oyuncularından Komünist Mustafa lakaplı, gazeteci Nejat Altınsoy ve filmde bekçi rolüyle ünlenen Sadettin Ünsal onur konuğu olarak katılacaklar.

Turan Özdemir’in kendi sanat hayatına çok büyük katkıları olduğunu söyleyen Selçuk: ” Turan abim hem hemşerim hem dostumdu, lise yıllarında Yatağan’a geldiğinde ben ve şair dostum Erdem’i karşısına alıp sanat konuşurdu. Bugün biraz sanatla haşır-neşirliğim varsa abimin emeği çok büyüktür.

Denizli’ye tayinim çıktığında bugün çevremdeki dostlarımla tanışmama vesile olmuştur. Kendisine olan sevgi ve saygımı bir sergiyle göstermek istedim. Işıklar içinde uyusun güzel abim.” dedi.

18 – 24 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan sergide Selçuk’un 60 çalışması yer alacak.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ