reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
TEKDEN’DEN BİR HİZMET DAHA!
TEKDEN’DEN BİR HİZMET DAHA!
reklam-64-reklam-67-golcukler.gif
13.02.2018 14:11
TEKDEN’DEN BİR HİZMET DAHA!

Son olarak Çocuk Hematolojisi bölümünü bölge ve Denizli insanının hizmetine sunan Özel Tekden Hastanesi, anne ve babaların en değerli varlığı çocukları için yenilikler yapmaya aralıksız devam ediyor

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Hematolojisi Uzmanı Doç.Dr. Yasemin Işık Balcı’nın hizmet vereceği Tekden Hastanesi Çocuk Hematolojisi bölümünde; demir eksikliği anemisi, B12 vitamin eksikliği anemisi, folik asit eksikliği anemisi, çinko eksikliği Kalıtsal anemiler (Talasemiler (Akdeniz Anemisi), Orak Hücre Hastalığı, G6PD eksikliği, Herediter Sferositoz, Fankoni Aplastik Anemisi, Polisitemi (kan fazlalığı) Kanama ve pıhtılaşma bozuklukları (İdiopatik Trombositopenik Purpura (ITP), Bernard Solier ve Glanzman Trombastenisi, Hemofililer, konjenital faktör eksikliği, Von Willebrand hastalığı, Damar tıkanıklığı (tromboz), pıhtılaşmaya meyil yapan kalıtsal durumlar, Lenf bezi büyümeleri (lenfadenopati)

Karaciğer ve dalak büyümeleri EBV enfeksiyonu/ öpücük hastalığıDamar genişlemesi (hemanjiom) Kan kanserleri (Akut Lenfoblastik Lösemi, Akut Miyeloid Lösemi, Kronik Miyeloid Lösemi),Diğer sistemleri ilgilendiren hastalıklarda ve ilaç kullanımlarında meydana gelen kan bozukluklarıgibi çocuk hastalıklarının gelişmesinin engellenmesi, hastalık oluştuysa teşhisinin konması, tedavisinin yapılması ve tedavi sonrası takiplerin yapılması planlandı.

  

Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat ise; Tekden Hastanesi’nin tüm branşlarda yapılanmasını tamamladığını, bundan sonraki süreçte üst dal bölümleri ile vatandaşlara yararlı olacaklarını söyledi. Dr. Polat “ Hastanemiz 20 yıla yakın sağlık geçmişi ile EGE Bölgesi’nin söz sahibi hastanesi olmayı başarmıştır.

 

Her branşımızda en az 2 uzman hekimimiz ile hizmet veriyor, önemli birçok bölümümüzde ise, bu sayı 5 hekimi dahi bulabiliyor. Her geçen gün insanımıza faydalı olabilecek uygulamalar getirme konusunda ciddi yatırımlarımız oldu.

 

Bunlardan en önemlisi geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığına yaptığımız yatırımlardır. Yenidoğan Ünitemizde yenidoğan uzmanımız kontrolünde tedaviler gerçekleşiyor ve birçok aileye bu sayede umut olabiliyoruz. Gece çocuk polikliniğimizi hizmete açtık, anne babalara saat 23.00’ e kadar uzman çocuk hekimimizle hizmet veriyoruz. Çocuk hastalıklarında cerrahi gerektiren durumlarda vatandaşımız İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerimizi tercih ederken, bizler Çocuk Cerrahisi Bölümü’nü de ilimize kazandırdık. Şimdi de bir müjdeli haber daha sunmak istiyorum.

 

Çocuk Hematolojisi ( Çocuk Kan Hastalıkları) bölümümüz de akademisyen ve uzman hekimimiz Doç. Dr. Yasemin Işık Balcı ile sizlerin hizmetinde olacak” dedi.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ