reklam-4-reklam-33-unsal-branda-copy.jpg
PAÜ’den 4 bine yakın öğrenci 62 otobüsle kariyer fuarına katıldı
PAÜ’den 4 bine yakın öğrenci 62 otobüsle kariyer fuarına katıldı
reklam-64-reklam-67-golcukler.gif
24.03.2022 08:46
PAÜ’den 4 bine yakın öğrenci 62 otobüsle kariyer fuarına katıldı
Pamukkale Ünüveristesi’nin de paydaş üniversiteler arasında yer aldığı, Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘EGEKAF 22’ öğrenci ve mezunlar ile firma ve kamu kurumlarından yetkilileri buluşturdu. PAÜ’den EGEKAF 22’ye yaklaşık 4 bin öğrenci katıldı.

 “Yetenek Her Yerde” teması ile Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2022 (EGEKAF 22), açılış töreni ile kapılarını öğrenci ve mezunlara açtı.

 Öğrenciler, firmaların insan kaynakları yetkilileri ile görüşüp, staj ve kariyer olanakları konularında ilk ağızdan bilgi aldı.

 Mülakatlar gerçekleştirdi. Bunun yanında seminer, panel, söyleşi, mülakat atölyeleri ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilirken, Pamukkale Üniversitesi akademisyenleri EGEKAF 22’de sunumları ile yer aldılar.

PAÜ ve Denizli, katılımcı öğrenci ve firma sayılarında ikinci sırada
Avrupa’nın alanında en kapsamlı organizasyonu olan EGEKAF’22’yi iki günde yüz bine yakın öğrenci ve mezun staj ve kariyer olanakları konusunda firma ve kamu kurumlarının yetkililerinden bilgi almak ve görüşme gerçekleştirmek için ziyaret ederken, yaklaşık 600 firma da standları ile bu büyük organizasyonda yer aldı.

 Denizlili firmalar, kurum ve meslek odalarının da desteği ile PAÜ, EGEKAF’a iki günde toplam 62 otobüsten oluşan bir kafile ile katıldı. 

İki günde yaklaşık 4 bin PAÜ’lü öğrenci EGEKAF’ı ziyaret etti.

 PAÜ ve Denizli, Ege Üniversitesi ve İzmir’in ardından, fuara en fazla sayıda katılım gösteren ikinci üniversite ve il oldu.

 EGEKAF açılışı öncesi sabah erken saatlerde, PAÜ Kampüsünden, 36 otobüs hareket ederken, öğrencileri, İzmir’e Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan uğurladı. Gelecekteki mesleki yaşantıları için bu fuarın hayırlar getirmesini temenni etti.

Rektör Kutluhan’dan Denizlili Firmalara Ziyaret

 
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kısaç’ın da katıldığı açılış töreninde protokol konuşmaları ve ödül töreni gerçekleştirilirken, ardından Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, İzmir il protokolünden isimler ve paydaş üniversitelerin rektörlerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi.
ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ