reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
Rektör, Öğrenciler ile kahvaltıda buluştu
Prof. Dr. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’na giden Rektör Bağ, yurt yönetimi ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Rektör, Öğrenciler ile kahvaltıda buluştu
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
04.11.2016 12:11
Rektör, Öğrenciler ile kahvaltıda buluştu

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, periyodik olarak her hafta KYK yurtlarını ziyaret ederek öğrencilerin barınma olanaklarını yerinde inceleyecek. Bağ, ilk olarak Prof. Dr. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti.

 

Göreve geldiğinden bu yana merkez ve ilçe kampüs ziyaretleri yapan ve öğrencilerle sık sık bir araya gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu kez öğrencilerin barınma imkanlarını yerinde görmek için Denizli’de faaliyet gösteren KYK yurtlarına ziyaretler gerçekleştiriyor.

 

Bu kapsamda ilk olarak Prof. Dr. Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’na giden Rektör Bağ, yurt yönetimi ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. KYK Bölge Müdürü Alaeddin Aktaş, PAÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ozan Karaca ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Atalay Kale’nin hazır bulunduğu ziyarette, Rektör Bağ öğrencilere uzun süre sohbet etti ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

Öğrencilerin eğitimi kadar barınma konusunun da büyük önem taşıdığını belirten Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Cevat Akşit Öğrenci Yurdu’nda kalan, PAÜ’de okuyan siz sevgili öğrencilerimizle yaptığım bu kahvaltıdan çok büyük keyif aldım. Öğrencilerimizle birlikte aynı sofrada kahvaltı yapmak, o yurt havasını koklamak, yurt arkadaşlığını paylaşmak, hocanız olarak inanın beni çok mutlu etti, çok duygulandım. Beni yıllar öncesine götürdü.

 

Bende ODTÜ’de kısıtlı imkanlar içerisinde okuma mücadelesi veren bir öğrenci olarak ODTÜ Devlet Yurdu’nun sekizinci bloğunda kaldığım yurt hatıralarım ve arkadaşlarım gözümün önüne geldi.

 

Dostluklar, vefa, sadakat, samimiyet hep bu mutfaklarda pişiyor. Biliyorsunuz geçen gün kamuoyuna da yansıdı. ODTÜ’de sınıf arkadaşlarım bana ziyarete geldi. İşte devletin bütçesinden kısıtlı imkanlarla o günkü yurtlardan yetişen güzel kadrolar Denizli’ye geldi. Şimdi hepsi değişik görevlerde bu devlete ve millete hizmet ediyorlar.

 

Öncelikle bu güzel kahvaltı için hepinize çok teşekkür ediyorum. Derslerinizde başarılar diliyorum. Geçmiş yıllara göre çok daha iyi imkanlar içinde olan devletimizin yurtlarındaki hizmetlerin kıymetini bilin. Sizler bu hizmetlerin en iyisine layıksınız. Geleceğimiz ve başarılarımız için bizler sizlere zevkle hizmet etmekten mutluyuz. Sizleri seviyoruz” diye konuştu. 

 

KYK temsilcileri, daha sonra Rektör Bağ ve daire başkanlarına yurdu gezdirdi. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ