reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
TÜRK HAVLUSU TANITIMI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR
TÜRK HAVLUSU TANITIMI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
10.10.2017 13:36
TÜRK HAVLUSU TANITIMI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Sınırları halihazırda ülkemizi aşan ve ekonomimizde önemli bir ihracat payına sahip olan Türk Havlusu, yarattığı katma değer ve gün geçtikçe artan uluslararası tanınırlığı ile ilimiz ihracatına ivme kazandırmaya devam ediyor.

 

Havlumuz Ticaretin Merkezinde

 

Denizli İhracatçılar Birliği, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show Eylül 2017” etkinliğinde "Turkish Towels” markası ile yer aldı.

 

Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile yürütülmekte olan Turquality Projesi kapsamında katılım sağlanan etkinlik kapsamında ilk olarak, 10 Eylül 2017 Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından açılış programı gerçekleştirildi.

 

Açılış programına katılan ve DENİB standını ziyaret eden New York Ticaret Ataşesi Sayın Özgür Çelikel ile DENİB üyesi firmaların da katıldığı programda Türk havlusu alıcılara tanıtıldı.

 

10-15 Eylül 2017 tarihleri arasında devam eden olan Global Home Show’da modeller tarafından sergilenen "Turkish Towels” logolu bornozların tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Türk havlusu kalitesi ve farkı ile beğeni toplarken, DENİB tanıtım masasına yoğun ilgi gösteren katılımcılara hediye el havlusu sunuldu. Denizli ev tekstili ürünlerinin ABD Pazar payı her geçen dönem büyümekte ve bu büyüme doğru tanıtım ve markalaşma ile desteklenerek Denizli ev tekstili ürünlerinin ABD pazarında sürekliliği ve pazar payını istikrarlı bir şekilde artırması hedefleniyor.

 

Danimarka ve İsveç’e Türk Havlusu Çıkarması

 

Öte yandan Danimarka - Kopenhag ve İsveç - Stockholm şehirlerinde düzenlenen ikili görüşme programı 4-7 Ekim 2017 tarihleri arasında DENİB öncülüğünde gerçekleştirildi.

 

Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi” kapsamında toplam dokuz küme katılımcımız her iki şehirde yaklaşık 20 sektör temsilcisi ile görüşme fırsatı buldu. "Turkish Towels” tanıtım çalışmaları kapsamında her iki şehirde yerel basın mensupları davet edilerek, Türk havlusunun uluslararası arenadaki yerine ve önemine değindi.

 

Kopenhag programı esnasında firmalarımızı ziyaret eden Kopenhag Ticaret Başmüşaviri  Emine Şendil programın Türk Havlusu imajına ve firmalarımızın ihracat rakamlarına olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi. Kopenhag programında aynı zamanda DENİB Yönetim Kurulu Üyesi  Hüseyin Memişoğlu ve Cottonbox Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut'un, Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek’i makamında ziyaret ederek programın hedefi hakkında bilgi verirken, Türk havlusu ve ev tekstili ürünlerinin Danimarka’da ihracatında kazandığı ivmenin yanı sıra küresel büyüme hızı ve hedef ülkelerdeki tüketim trendleri hakkında görüşüldü.

                             

Her iki şehirde olumlu görüşmeler gerçekleştirilen firmalarımız programın diğer hedef ülkelerde gerçekleştirilmesinin başarılı sonuçlara zemin hazırlayacağını ifade etti.

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ