reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
MERKEZEFENDİ ZABITA’DAN KANTİNLERE SIKI DENETİM
MERKEZEFENDİ ZABITA’DAN KANTİNLERE SIKI DENETİM
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
05.10.2017 13:38
MERKEZEFENDİ ZABITA’DAN KANTİNLERE SIKI DENETİM

Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki gıda denetimleri devam ediyor.

 

Bu çerçevede okullarda da öğrencilerin uğrak yeri olan kantinler de sıkı denetim altında tutuluyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Öğrencilerimizin sağlığı için tüm tedbirleri alıyoruz” dedi.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de özellikle kantinlerde denetimlerini sıklaştırdı. İlçede bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde, çocukların sürekli olarak alışveriş yaptıkları ve boş zamanlarını değerlendirdikleri kantinler ile aynı zamanda okul çevresindeki gıda ürünleri satışı yapan işletmeler de Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim altında tutuluyor. 

 

Denetimlerde, gıda maddelerinin son tüketim tarihi, hijyen ve çalıştırma ruhsatları üzerinde kontrollerini yapılıyor. Denetimlerde ciddi bir sorun ile karşılaşılmazken özellikle okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için gerekli uyarılarda bulunuluyor.

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Onların teneffüslerde ve boş zamanlarında yemek yedikleri ve ihtiyaçlarını giderebildikleri kantinlerin denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Gerekli uyarıları yapıyoruz. Velilerimizin içi rahat olsun” dedi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ