reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
ORGANLARI BAŞKALARINA HAYAT VERECEK…
ORGANLARI BAŞKALARINA HAYAT VERECEK…
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
27.09.2017 14:27
ORGANLARI BAŞKALARINA HAYAT VERECEK…

Yüksekten düşme sonucu beyin kanaması geçiren ve 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden R.K’nin organları İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

 

22 Eylül’de yüksekten düşme sonucu beyin kanaması geçiren R.K Denizli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Yapılan tahlil ve tetkiklerden sonra Cerrahi Yoğun Bakıma alınan R.K 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından aileyle yapılan görüşmeler sonunda 57 yaşındaki R.K’nin organları bağışlandı.

 

İzmir’den gelen ekipler aynı anda 2 böbreği ve karaciğeri aldı. Alınan organlardan böbrekler İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğer de yine İzmir Kent Hastanesi’ne gönderildi.

 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk acılı aileye baş sağlığı diledi ve Denizli’de organ bağışına olan duyarlılığın son zamanlarda arttığına dikkat çekti.

 

Öztürk: Bildiğiniz gibi organ bağışı sadece beyin ölümü gerçekleşen hastalardan yapılabilmektedir. Türkiye’de binlerce kişinin organ beklediğini düşünürsek konunun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Denizli’de de 2017 yılında Servergazi Devlet Hastanesi’nde 4, Denizli Devlet Hastanesi’nde de 2 organ bağışı yapıldı.  Bu rakamlar her ne kadar yetersiz olsa da son aylarda organ bağışına olan duyarlılığın artması bizleri mutlu etti. Organ bağışında bulunan tüm ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ