reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
BASKETBOLDA DENİZLİYİ TEMSİL EDECEK TEK TAKIM
BASKETBOLDA DENİZLİYİ TEMSİL EDECEK TEK TAKIM
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
09.08.2017 15:05
BASKETBOLDA DENİZLİYİ TEMSİL EDECEK TEK TAKIM

Yüksekçıta Okulları Sanat ve Spor Kulübü Basketbol takımı artık TB2L’de mücadele edecek.

 

2 yıldır bölgesel ligde mücadele eden Yüksekçıta Koleji gecen sene 2. Playofflara kalarak tüm Denizli’de dikkat çeken bir başarı elde etmişti.

 

Basketbol 2. Ligine katılım koşulları arasında altyapısının güçlü olması, mali yapısının ve yeterliliklerini güçlü olması ve kulübün idari organizasyon yapısının tamamlanmış olması gibi kriterleri yerine getirebilen çok az takımdan biri olan Yüksekcıta Koleji önümüzdeki yıl basketbolda Denizli’yi temsil edecek.  
 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Orda Onur Koçak, “Denizli’de son 4 yıldır basketbolla yapılan yatırımlarının katkısını almaya başlıyoruz. Bizler zor olanı tercih ettik, öncelikle altyapımızı güçlendirdik. U11 takımından U18’e kadar tüm yaş gruplarında mücadele ediyoruz.

 

Bunun yanında 2 tane lise, 3 tane de ortaokul da olmak üzere, 5 tane de okul takımımız mücadele vermektedir. Tüm altyapılarda kulüp ve okulda toplam 11 takım, 200 den fazla lisanslı oyuncumuz bulunmaktadır.

 

Bunun yanında yıl boyunca yaz ve kış spor okullarımızda basketbol akademisinin organizasyonunu üstlendiği, 200 civarında basketbol kursiyeri bulunmaktadır.

 

 Kulüp bünyesinde ve okulda görev alan teknik heyetimiz ise 5 kişiden oluşmaktadır.

 

Emin adımlarla basketbola yatırımları devam eden Yüksekçıta Okulları ayrıca A takımlar düzeyinde şehir dışından gelen oyuncular içinde 7 katlı bir kulüp binası tahsis etmiştir.

 

Denizli basketbol seyircisi ve Denizli halkından istediğimiz ise büyük emeklerle bu noktaya getirilen bu takıma sahip çıkmalarıdır” dedi. 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ