reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
KDV MASAYA YATIRILDI…
KDV MASAYA YATIRILDI…
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
20.07.2017 17:20
KDV MASAYA YATIRILDI…

Maliye Bakanı Naci AĞBAL, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ihracatçılarla bir araya geldi.

 

Toplantının ana başlığını, gündemde olan ve hazırlıkların sürdüğü KDV reformu oluştururken, TİM tarafından hazırlanan ve ihracatçıların öneri ve beklentilerinin sunulduğu bir rapor Bakana sunuldu.

 

Yakın Gelecekte KDV’de Önemli Adımlar Atılacak

 

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT toplantıya ilişkin şunları söyledi:

 

“İhracatçılar olarak bugün Maliye Bakanımızı ağırlıyor olmaktan memnuniyet duyduk ve KDV özelinde beklentilerimizi tüm teknik detayları ile kendisine sunma fırsatı bulduk.

 

Başkanımız BÜYÜKEKŞİ, Maliye Bakanımıza bürokrasinin sadeleşmesi, kurumlar arasındaki koordinasyonun etkinleştirilmesi ve KDV iadelerinin gecikmesinden kaynaklanan finans yükünün kalkması için sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesi yönündeki beklentilerimizi aktardı.

 

Bakanımız ise KDV reformunu çok önemsediklerinin altını çizdi ve hazırlık sürecinde TİM’in katkılarının ve gösterdikleri ilginin çok önemli olduğunu ifade etti.

 

Bilindiği üzere ihracat ülkemizin büyüme oranına olumlu katkı sunmaya devam ediyor. Bugünkü toplantıda Maliye Bakanımız bu durumun da sevindirici olduğunu vurguladı. Öyle anlaşılıyor ki yakın gelecekte, ihracatçılar olarak KDV’ye ilişkin önerilerimiz dikkate alınacak ve ihracatımızı pozitif yönde etkileyecek yeni düzenlemeler hayata geçirilecek.”

 

 

 

 

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ