reklam-9-reklam-56-seckin1.gif
reklam-64-reklam-62-seckin2.gif
reklam-38-gazeteilan2.jpg
reklam-81-reklam-79-img.jpg
PAÜ, GIDA MÜHENDİS LİĞİ ÖĞRENCİLERİ 12 YENİ ÜRÜNÜ TANITTI
Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliğinde okuyan son sınıf öğrencileri kendi geliştirdikleri 12 farklı yiyeceği düzenledikleri kokteyle tanıttı.
PAÜ, GIDA MÜHENDİS LİĞİ ÖĞRENCİLERİ 12 YENİ ÜRÜNÜ TANITTI
reklam-93-ege-vakfi-690x150px.png
06.05.2017 14:04
PAÜ, GIDA MÜHENDİS LİĞİ ÖĞRENCİLERİ 12 YENİ ÜRÜNÜ TANITTI

Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliğinde okuyan son sınıf öğrencileri kendi geliştirdikleri 12 farklı yiyeceği düzenledikleri kokteyle tanıttı.

 

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde düzenlenen kokteylle Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yahya Tülek ve öğretim görevlileri katıldı.

 

Gıda mühendisliği son sınıf öğrencilerinin hazırladığı birbirinden lezzetli pasta, kurabiye ve içecekler kokteyle katılan davetliler tarafından tam not aldı.

 

Canlı müzik eşliğinde düzenlenen ve oldukça ilgi gören yeni ürün sunum kokteylinde konuşan Gıda Mühendisliği Öğretim Görevlisi  Doç. Dr. Çetin Kadakal; “Pamukkale üniversitesi gıda mühendisliği bölümü olarak bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz ‘’yeni ürün sergimiz “ de öğrencilerimizin büyük bir özveri ile hazırlamış olduğu 12 yeni ürünü sunuyoruz.


Yeni ürün kavramı gerçekte, orijinal ürün, geliştirilmiş ürün, değiştirilmiş ürün olgularını kapsayan terimdir. Günümüzde hem değişen tüketici gereksinimleri hem de teknolojik gelişmeler, işletmelerin yeni ürün geliştirme konusuna daha fazla önem vermesini gerekli kılmaktadır. İşletmeler ancak kar getireceklerine inandıkları ürün fikirleri için daha ileriye gitmek isterler.


Çünkü yeni ürünün ticarileşmesi önem arz etmektedir.


İnsanlık var olduğu günden itibaren tüketmiş ve tüketmeye de devam edecektir. Bu nedenle insanın sürekli değişik tada ve lezzete olan taleplerinin yeni gıda ürünleriyle kaçınılmaz sondur.


Peki, gerçekte tüketici ne düşünüyor?


Tüketici ürün aramaz, tüketici belli bir sorununa çözüm arar.


Çözümü tüketiciye ilk götüren firma önemli bir üstünlük elde etmekte ve genellikle uzun bir süre üstünlüğü koruyabilmektedir.


Bu anlamda yeni pencereden bakıldığında bu sergimizde Pamukkale üniversitesi mühendislik fakültesi gıda mühendisliği bölümü öğrencilerimle uzun bir çalışma süreci sonunda 12 farklı ürün ortaya koymanın haklı mutluluğunu yaşamaktayız.


Sergimizde konukların beğenisine sunulan her bir ürün gelişmiş düşünce gücünün yanında, uzun uğraş ve emek sonucu ortaya konulmuştur. Bu anlamda da yakın bir dönemde meslektaşımız olacak gıda mühendis adayı öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.” dedi.

 

ETİKETLER
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Denizli Haber Ajansı - Denizli'nin Haber Kaynağı sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış. YORUM YAZ